Modnie / Wygodnie

Kardigany – jak nosić?

narzutka na jesień
Kardigany i narzutki damskie są hitem kilku sezonów. Powinny być one miękkie, ciepłe i duże. Wybór na rynku jest ogromny – mogą mieć plisy, kołnierze czy efektowne fale.

W przypadku pań o drobnej budowie ciała i niewielkim biuście najlepiej sięgać po reliefowe grube wzory oraz sploty. Wskazane są także mocniejsze kolory i ciekawie dzianiny np. moher. Kobiety o mocniejszej budowie powinny szukać raczej dłuższych kardiganów. Dobrze również jeśli są dopasowane, a głębszy dekolt optycznie wyszczupla sylwetkę. Warto także pamiętać, że długie narzutki najlepiej łączyć z wąskimi spodniami i spódnicami np. ołówkowymi. Te długie i szerokie mogą zaburzyć proporcje.

Długi sweter zawsze doskonale komponuje się z dopasowanymi jeansami. Jak się okazuje, kardigan można założyć również na randkę. Wystarczy dopasować do niego kolorowy, efektowny naszyjnik i wysokie buty np. kozaki. Z kolei do biura narzutkę damską lepiej zestawić jest ze spódnicą i elegancką koszulą. Co ciekawe, kardigan, można nosić też na cebulkę łącząc z blezerem. Ważne jednak aby różne elementy miały inne kolory, dzięki temu cały strój nabierze lekkości. Spodnie buty na grubszym obcasie ładnie uzupełnia stylizację i wyrównają proporcje sylwetki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *