Sportowo / Wygodnie

Garść informacji na temat damskich getrów

getry

Kiedy moda na damskie getry i podkolanówki powróciła do nas kilka lat temu, wiele osób sądziło, że to tylko krótkotrwały trend, który bardzo szybko przeminie. Stało się jednak inaczej. Kobiety pokochały getry głównie za to, że zapewniają wygodę i komfort podczas noszenia. Wykonane są z elastycznego materiału, dzięki czemu idealnie opinają nasze nogi i nie uciskają. Sprawdzą się podczas wszelkich wycieczek, spacerów i przejażdżek rowerowych, ale bardzo chętnie zakładamy je także na co dzień ‒ na zakupy, do szkoły, a nawet do pracy.

Damskie getry ‒ garść informacji

Początkowo legginsy noszono pod ubraniami wierzchnimi jako ochronę przed chłodem. W roli spodni pojawiły się w latach 80. XX wieku, noszone je wtedy głównie podczas aerobiku. Wykonane z elastycznego, błyszczącego materiału getry wkrótce stały się elementem garderoby wybieranym także na co dzień. Obecnie getry przeżywają swoją drugą młodość. Zakładają je bardzo chętnie wszystkie kobiety, bez względu na wiek, czy wykonywany zawód.

Najmodniejsze getry damskie

Od lat bez zmian za najmodniejsze uchodzą czarne legginsy z miękkiego rozciągliwego materiału. Obecnie najpopularniejsze są takie czarne legginsy, które przypominają tradycyjne spodnie, a więc wykonane zostały z grubszego materiału, mają kieszenie i pasek.

Moda na getry zmienia się wraz z porami roku. Wiosną i na początku lata bardzo chętnie zakładamy getry w jasne pastelowe barwy. Zimą zaś lubimy legginsy w wesołe wzory, które kojarzą nam się ze Świętami. Takie getry są często ocieplane od wewnątrz, dzięki czemu możemy je nosić nawet w największe mrozy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *